آخرين اخبار ايران وجهان
error.
يادداشت سردبير
گزيده هاي اخبار خارجي
ترجمه اين سايت به زبانهاي جهان

64   5602
تاریخ انتشار: 1394/10/12 14:41
پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ

خبرگزاري ايران داغ www.irandagh.com

هرگونه استخدام و بکارگیری نیرو در شرکت های خصوصی می بایست پس از انجام تحقیقات و اطمینان از عدم داشتن هرگونه سوء سابقه کیفری افراد انجام شود .

 مدیر یکی از آژانس های مسافرتی با مراجعه به کلانتری 105 سنایی به مأمورین اعلام داشت که احدی از پرسنل خانم آژانس که تحت عنوان نیروی خدماتی مشغول بکار بوده اقدام به سرقت وجوه نقد داخل گاوصندوق داخل آژانس نموده است . 

 
پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ : 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت اماکن و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت . 
 
تحقیقات پلیسی : 
کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با مراجعه به آژانس مسافرتی (محل سرقت) و بررسی سوابق استخدامی متهمه اطلاع پیدا کردند که وی خود را بنام النار حبیبی معرفی و آدرس محل سکونت خود را در محدوده میدان رسالت – خیابان هنگام اعلام نموده که پس از مراجعه به آدرس مذکور و انجام تحقیقات مشخص شد که چنین خانمی با این مشخصات در آنجا سکونت ندارد . 
 
در ادامه و با بررسی سوابق استخدامی متهمه مشخص شد که تاریخ استخدام و زمان سرقت دقیقا مربوط به یک روز بوده و متهمه در همان روز استخدام به راحتی به بخشی مالی و محل گاوصندوق دسترسی داشته است !! 
 
بررسی تصاویر دوربین های مداربسته پیش بینی شده در داخل آژانس متهمه را نشان داد که در فاصله چند ساعت حضور خود در داخل آژانس ، به بهانه نظافت و بدون هرگونه محدودیتی به تمامی قسمت های آژانس تردد داشته و به این شیوه از محل نگهداری وجوه نقد شرکت اطلاع پیدا کرده و در ادامه با استفاده از غفلت کارکنان بخش مالی اقدام به سرقت مبلغ 11 هزار و 500 دلار وجه نقد داخل گاو صندوق نموده و نهایتا بنا بر اظهارات احدی از پرسنل آژانس به بهانه خارج کردن زباله ، از محل سرقت خارج و متواری شده است . 
 
پایان سرقت‌های ماهرانه زن تبهکار در لباس نظافتچی+عکس
 
وقوع سرقت های مشابه : 
با طرح شکایت های مشابه از سوی تعداد دیگری از آژانس های مسافرتی ، کاراگاهان اطلاع پیدا کردند که متهمه با شناسایی آژانس های مسافرتی از طریق "آگهی استخدام نیروی خدماتی در صفحه نیازمندی روزنامه ها" به این مراکز مراجعه ، ابتدا تحت عنوان آبدارچی و نیروی خدماتی استخدام و تنها در عرض چند ساعت و پس از شناسایی دقیق محل دقیق وجوه نقد ، سرقت خود را انجام و از محل متواری شده است . 
 
مدیر یکی از آژانس های هواپیمایی منطقه میرداماد در اظهاراتش عنوان نمود که متهمه طی چند ساعت حضورش در آژانس ، اقدام به سرقت بیش از 7 میلیون تومان وجه نقد داخل گاوصندوق آژانس کرده است . 
 
انتشار تصویر متهمه : 
با توجه به شیوه و شگرد سرقت و احتمال مراجعه متهمه به سایر آژانس های مسافرتی سطح شهر تهران ، هماهنگی لازم انجام و تصاویر بدست آمده ی متهمه ( از طریق دوربین های مداربسته محل های سرقت ) در اختیار آژانس های مسافرتی و هواپیمایی قرار گرفت تا در صورت شناسایی وی بلافاصله موضوع به کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شود . 
 
دستگیری متهمه : 
خانم جوانی با مراجعه به یک آژانس هواپیمایی در منطقه میرداماد ، درخواست استخدام به عنوان نیروی خدماتی را می دهد ؛ مدیر آژانس که پیشتر در جریان سرقت تعدادی از آژانس های مسافرتی و هواپیمایی قرار داشت ، با مشاهده خانم جوان و مطابقت تصویر وی با تصویر سارق تحت تعقیب پایگاه سوم آگاهی بلافاصله اقدام به شناسایی متهمه کرده و موضوع را به کارآگاهان اطلاع می دهد ؛ نهایتا کارآگاهان با حضور در آژانس اقدام به دستگیری متهمه و انتقال وی به پایگاه سوم آگاهی کردند .
 
با انتقال متهمه به پایگاه سوم آگاهی ، هویت واقعی وی بنام "زهرا . ش" (24 ساله) شناسایی و در ادامه تحقیقات مشخص می شود که وی بلامکان بوده و طی این مدت در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در "میرداماد" ، "خیابان شریعتی"، "خیابان جردن"،"منطقه گیشا" و "خیابان آفریقا" به این شیوه و شگرد اقدام به سرقت از آژانس های مسافرتی نموده است . 
 
سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : "با توجه به اعتراف صریح متهمه به سرقت های مشابه در مناطق مختلف شهر تهران و احتمال انجام سرقت های مشابه از سایر آژانس های مسافرتی و هواپیمایی توسط متهمه ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهمه از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمه  شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه نمایند ". 
 
انتهای پیام/
ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*