آخرين اخبار ايران وجهان
يادداشت سردبير
گزيده هاي اخبار خارجي
ترجمه اين سايت به زبانهاي جهان

تبلیغات


148   8843
تاریخ انتشار: 1394/10/21 11:47
به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، یک روزنامه انگلیسی از سوء استفادۀ مردان ثروتمند سعودی از زنان آوارۀ سوری در ترکیه خبر داد.
روزنامه انگلیسی تایمز در گزارشی، از سوء استفاده مردان ثروتمند سعودی از زنان آواره سوری در ترکیه پرده برداشت.

تجارت کثیف سعودی‌ها با زنان سوری به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، یک روزنامه انگلیسی از سوء استفادۀ مردان ثروتمند سعودی از زنان آوارۀ سوری در ترکیه خبر داد.

 
"تایمز" روز دوشنبه تأکید کرد برخی افراد در اردوگاه‌های آوارگان سوری به دنبال آن هستند که زنان آواره را به دام بیندازند.
 
این افراد بیشتر به دنبال زنان مجرد، طلاق گرفته و یا بیوه هستند تا آنان را به ثروتمندان پیشنهاد دهند.
 
خبرنگار روزنامه تایمز در استانبول تأکید کرد، یکی از این زنان آواره به نام "امل"، زنی بیوه و از اهالی لاذقیه است که 30 سال دارد. وی در مقابل ازدواج با یک مرد سعودی با پیشنهادی 10 هزار دلاری مواجه شد.
 
امل افزود: من این پیشنهاد را نپذیرفتم ولی بسیاری از زنان به دلیل وضعشان مجبورند که این پیشنهادها را بپذیرند... کسانی که چنین پیشنهادهایی را می دهند به دنبال سوء استفاده از وضع بد ما هستند.
 
90 درصد کشته شدگان سوریه مرد هستند، و البته باید توجه داشت که طبق آمارها از 200 هزار آواره‌ای که تابستان گذشته به اروپا رفتند، بیشتر آنان مرد بودند.
 
در مقابل بیشتر سوری‌هایی که در داخل این کشور و یا کشورهای اطراف آواره شده‌اند از زنان این کشور هستند و این امر آنان را به شکاری آسان برای سودجویان تبدیل کرده است.
 
بر اساس این گزارش، زنان آواره سوری به دلیل نبودن یک مرد و حامی در کنار آنان، در معرض خطر قرار دارند.
 
به همین سبب خانواده‌های آواره مجبور می‌شوند برای نجات دخترانشان به اجبار با ازدواج آنان در سن بسیار پایین تن دهند، و این امر در اکثر اوقات بدون موافقت دختران انجام می شود.
 
اینگونه برخوردها با زنان و دختران آواره سوری، نوعی تجارت کثیف و سوء استفاده از آنان به شمار می‌آید.
 
 
انتهای پیام/
ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*