آخرين اخبار ايران وجهان
يادداشت سردبير
گزيده هاي اخبار خارجي
ترجمه اين سايت به زبانهاي جهان

تبلیغات


147   8516
تاریخ انتشار: 1394/10/21 11:44
در این روش پس از ایست قلبی دمای بدن انسان تاحدی کاهش پیدا می کند
شرکت روسی KrioRus چند سالی است که منجمد ساختن انسانها را برای بازگشت به حیات در چندین سال بعد شروع کرده است.حالا خبرنگاران توانسته‌اند وارد بخش‌هایی از این شرکت شوند.
 
سرما زیستی یا Cryonics دانشی نوبنیاد است اما همين حالا هم افراد ماجراجو و البته ثروتمندي هستند كه تن به اين پروژه مشهور به سرمازيستي داده‌اند. شركت روسي KrioRus بزرگترين شركت جهان در اين زمينه است كه تاكنون 45 نفر را از دهها كشور جهان براي بازگشت به حيات منجمد كرده است. انجماد بدن انسانها با استفاده از گاز نيتروژن و تا دماي -195 درجه سلسيوس صورت مي‌گيرد.
 
در این روش پس از ایست قلبی دمای بدن انسان تاحدی کاهش پیدا می کند که به بافت های بدن آسیبی نرسد تا احتمالا بتوان در چند صد سال آینده فرد منجمد شده را دوباره زنده کرد. اما براي اين كار شركت KrioRus هزينه معادل 36 هزار دلار را دريافت مي‌كند. دانيلا مدودف،بنيانگذار شركت KrioRus مي‌گويد احتمال دارد كه در سال 2050 تعدادي از انسانها از انجماد خارج شوند. كساني كه تن به اين روش مي‌دهند اميدوارند كه در زمان برگشت به حيات محققان بتوانند كهولت سن يا بيماري‌هاي آنها را با پيشرفت علم درمان كنند.
 
سرما زیستی تلاشی است برای نجات جان انسان ها در دماهای بسیار پایین. در این روش می توان انسان ها را به کمک روش های نوین پزشکی برای چندین دهه یا حتی قرن ها در شرایط ثابت نگهداری کرد به این امید که این افراد در آینده با استفاده از فناوری های جدیدی که در حوزه پزشکی به آن دست می یابند سلامت از دست رفته خویش را بازیافته و بار دیگر زندگی زمینی را از سر گیرند.
 
 
آزمایشگاه منجمد کردن انسان ها +عکس
 
 
آزمایشگاه منجمد کردن انسان ها +عکس
 
 
آزمایشگاه منجمد کردن انسان ها +عکس
 
 
 
آزمایشگاه منجمد کردن انسان ها +عکس
 
 
انتهای پیام/
ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*