آخرين اخبار ايران وجهان
يادداشت سردبير
گزيده هاي اخبار خارجي
ترجمه اين سايت به زبانهاي جهان

تبلیغات


10598   4427
تاریخ انتشار: 1395/02/07 14:01
همه چیز از یک شوخی شروع شد
شوخی آتشین دو دست منجر به مرگ یکی از آن‌ها شد و پلیس توانست عامل قاتل را در زندان پیدا کند.
فردی با لباس های شعله ور در آتش وارد محوطه بیمارستان ... در خیابان مصطفی خمینی شد ! ؛ پرسنل بیمارستان با مشاهده صحنه ، ابتدا اقدام به مهار این شخص بنام امان الله ( 45 ساله ) و در ادامه خاموش نمودن آتش کرده و فرد مصدوم جهت انجام اقدامات درمانی به اتاق عمل منتقل می شود . 
 
تحقیقات اولیه در کلانتری 113 بازار : 
همزمان با انتقال امان الله به داخل اتاق عمل ، موضوع از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به کلانتری 113 بازار اعلام شد ؛ با حضور مأمورین کلانتری در بیمارستان ، پرسنل بیمارستان عنوان داشتند که فرد مصدوم ( امان الله ) در زمانیکه آنها مشغول خاموش کردن آتش لباس هایش بودند ، دائما نام یکی از همسایگانش بنام "پیمان" را به عنوان عامل آتش سوزی معرفی کرده است . 
 
 
مأمورین کلانتری با شناسایی محل سکونت "پیمان" ( 23 ساله ) و "امان الله" در خانه ای قدیمی در منطقه پانزده خرداد ، به این محل رفته و در تحقیقات اولیه اطلاع پیدا می کنند که پیمان با تهیه مواد آتش زا ، در زمان خروج امان الله از داخل اتاق محل سکونتش واقع در زیرزمین اقدام به پاشیدن بنزین و به آتش کشیدن وی نموده است . 
 
پرونده در اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ : 
در مورخه 21 بهمن ماه به کلانتری 113 بازار اعلام شد که مصدوم آتش سوزی ( امان الله ) با وجود انجام اقدامات درمانی و به علت شدت سوختگی فوت نموده است . 
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت . 
 
همه چیز از یک شوخی شروع شد : 
کارآگاهان اداره دهم با حضور در محل جنایت به تحقیق از اهالی پرداختند ؛ شاهدان صحنه ی به آتش کشیده شدن مقتول در اظهارات خود به کارآگاهان گفتند : "همه چیز از یک شوخی شروع شد ؛ متوفی اقدام به ریختن آب در داخل کفش های پیمان کرده بود و همین موضوع انگیزه درگیری اولیه پیمان با او شد اما قدرت جسمانی امان الله بیشتر از پیمان بود ؛ پس از پایان درگیری ، پیمان از خانه خارج و امان الله نیز به خانه اش در اتاقی در زیرزمین رفت ؛ پس از گذشت دقایقی ، پیمان با یک شیشه نوشابه خانواده ی پر از بنزین وارد حیاط شده و به طرف اتاق متوفی می رود ؛ در همین زمان امان الله از اتاق بیرون آمد و در حالیکه روی پله ها قرار داشت ، پیمان بنزین را روی او پاشید و او را به آتش کشید " . 
 
 
در ادامه تحقیقات مشخص شد در حالیکه اهالی ساختمان قصد کمک کردن به متوفی را داشته اما وی از شدت ترس و در حالیکه لباس هایش همچنان شعله ور بوده به سمت بیمارستان حرکت کرده است !! که همین موضوع باعث شعله ور شدن آتش و در نتجیه افزایش میزان سوختگی ها شده است . 
 
شناسایی متهم در زندان : 
در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به متواری شدن متهم از محل جنایت و بلامکان بودن وی ، شناسایی مخفیگاه جدید متهم جهت دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت . 
 
با بررسی سوابق پیمان مشخص شد که وی از مجرمین سابقه دار در زمینه موادمخدر است ؛ لذا همزمان با انجام اقدامات ویژه پلیسی ،هماهنگی های لازم نیز با پلیس مبارزه با موادمخدر انجام شد تا در صورت دستگیری متهم از سوی آن پلیس، پیمان جهت انجام تحقیقات در خصوص ارتکاب جنایت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گیرد . 
 
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : "در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که متهم در شهرستان ورامین به اتهام موادمخدر دستگیر و در آنجا خود را با هویت مجعول رضا غفوری معرفی کرده که در ادامه و با بررسی سوابق ، هویت واقعی وی مشخص شده است " . 
 
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، در پایان این خبر گفت : " برابر هماهنگی های قضایی بعمل آمده ، متهم جهت انجام تحقیقات در خصوص پرونده قتل عمد و با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است " .
 
انتهای پیام/
ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*