آخرين اخبار ايران وجهان
يادداشت سردبير
گزيده هاي اخبار خارجي
ترجمه اين سايت به زبانهاي جهان

تبلیغات


10508   6977
تاریخ انتشار: 1394/12/12 08:25
خبرگزاري ايران داغ
در این گزارش با معروف ترین و عجیب ترین غذاهای دنیا آشنا می شوید.

 هر کسی در ذهن خود فهرستی از کارهایی را می پرورد که آرزو دارد قبل از فرا رسیدن زمان مرگ، حداقل یکبار آنها را تجربه کند. اما آیا تا به حال درباره چشیدن طعم غذاهای عجیب هم فکر کرده اید؟ غذاهایی که بعضا عجیب، جالب و یا  چندش آورند. در ادامه با غذاهایی آشنا می شوید که از عجیب ترین ها در نوع خود محسوب می شوند.
 
عنکبوت سرخ شده، کامبوج


مشخص نیست که مردم بومی از چه زمان این غذا را در فهرست غذایی خود اضافه کردند اما احتمال می رود زمان شروع آن به دوران حکمرانی خمر های سرخ که مواد غذایی بسیار کمیاب بود،  باز می گردد. امروزه عنکبوت ها را در مزارع درون حفره های زیرزمینی پرورش می دهند و بیشتر متقاضیان آن گردشگرانند. 

درباره خود غذا باید گفت ظاهرا بافت آن نرم است و مزه ای شبیه مرغ دارد. گفته می شود سر آن بهترین قسمت و پاها بسیار تردند. هرچند خودن شکم آن به دلیل وجود امحا و احشا و تخم توصیه نمی شود، اما برخی آن را هم بسیار لذیذ می دانند.
 
 
چندش آورترین غذاهای دنیارا بشناسید+تصاویر
 

 
بالوت یا تخم مرغ بارور شده، فیلیپین و آسیای شرقی

در واقع این غذا با تخم اردک درست می شود بدین طریق که قبل از دفن کردن تخم ها، اول آن ها  را می جوشانند. البته بخشی از جنین تکامل نیافته اردک باید درون تخم وجود داشته باشد. طبق اعتقادات بومیان جنین دارای پروتئین فراوان دارد.
 
چندش آورترین غذاهای دنیارا بشناسید+تصاویر
 
 
 
چندش آورترین غذاهای دنیارا بشناسید+تصاویر

 
چشم ماهی تُن، ژاپن

سرآشپزهای ژاپنی چشم ماهی تُن را با سیر و سویا سس طبخ می کنند. گوشت چشم بسیار زیاد است و عدسی چشم بعد از پخت بسیار ترد می شود. مزیت خاصی در مصرف این غذا وجود ندارد و شاید فقط بتوان به وجود پروتئین آن اشاره کرد هرچند خود گوشت ماهی تُن هم به داشتن پروتئین بسیار معروف است.
 
 
چندش آورترین غذاهای دنیارا بشناسید+تصاویر
 
حشره ویچتی، استرالیا

این وعده غذایی به صورت زنده خورده می شود! ابتدا سر جانور را می برند و با فشار دست شکمش را خالی کرده و سپس بدن نیمه جان کرم را که هنوز لول می خورد و طعم تخم مرغ می دهد، می خورند.
 
 
چندش آورترین غذاهای دنیارا بشناسید+تصاویر

 
کرم سرخ شده، مکزیک
 

مکزیکی ها از قدیم الایام به خوردن کرم و حشرات معروفند و امروزه حتی در معروف ترین رستوران های این کشور به فروش می رسد. اکثرا آن را سرخ می کنند که البته طعم گوشت قرمز می دهد.
 
 
 چندش آورترین غذاهای دنیارا بشناسید+تصاویر
 
 
پنیر کاسو مارزو ماگت، ساردینیا

دستور پخت این پنیر خوشمزه سنتی صدها سال قدمت دارد. مثل هر پنیر دیگری از شیر، مخصوصا شیر گوسفند تهیه می شود. تفاوت آن با دیگر پنیر ها در آنجاست که اجازه می دهند فرایند تخمیر کامل شده و سپس شروع به تجزیه و فساد کند تا زمانی که پر از لارو شود! این لارو ها پنیر را می خورند و از آن چربی هضم شده  تولید می کنند که طعم خاصی به پنیر می دهد. اما چون معمولا این لارو ها تا 6 اینچ بالا می پرند، تا زمان مرگ تمام این موجودات به پنیر دست نمی زنند.


چندش آورترین غذاهای دنیا+تصاویر
 

حشرات زنده، لائوس ، آسیا

این رژیم سنتی به صورت خام و به همراه ترکیب چسبناکی از برنج و گوشت یا ماهی استفاده می شود. جالب است بدانید سازمان غذا و کشاورزی لائوس در سال 2010 حدود 475،000 دلار برای توسعه ، تقویت، برداشت و مصرف حشرات اختصاص داد.
 
 
چندش آورترین غذاهای دنیا+تصاویر

دانه های قهوه کوپی لاواک، اندونزی

به نظر کمی عجیب می آید اما زمانی که یک گربه آسیایی به نام پلام سیوت دانه قهوه را به خاطر گوشتش می خورد و بعد دفع می کند، دانه های قهوه کوپی لاواک درست می شوند. در واقع  آنزیم های پروتئولیتیک گربه، در دانه این میوه خیس می خورند که باعث کم شدن پپتیدها و آزاد شدن آمینو اسیدهای بیشتر و طعم لذیذتر آن می شود.
 
چندش آورترین غذاهای دنیا+تصاویر
  
 
چندش آورترین غذاهای دنیا+تصاویر

قهوه عاج سیاه، تایلند

برای تهیه این قهوه ابتدا فیل گوشت اطراف این میوه را می خورد، بیشتر پروتئین موجود در دانه را هضم و دانه را از سیستم گوارش خود دفع می کند. این دانه ها از مدفوع فیل بازیابی و فرآوری می شود! این قهوه گران ترین قهوه دنیاست و هر کیلوی آن  1100 دلار و در برخی هتل ها هر فنجان آن 50 دلار به فروش می رسد !

 
چندش آورترین غذاهای دنیا+تصاویر
 
 
 
چندش آورترین غذاهای دنیا+تصاویر

شیوکارا، ژاپن

این غذا مخلوطی از موجودات دریایی است. در واقع ترکیبی است از امحا و احشا موجودات دریایی به صورت خام به اضافه 10 درصد نمک و 30 درصد برنج مالت. در نهایت نیز یک ماه به ان فرصت می دهند تا تخمیر شود . نتیجه کار هم مزه بسیار تندی است که هر کسی تحمل خوردنش را ندارد.
 
چندش آورترین غذاهای دنیا+تصاویر

سوسیس خونی یا پودینگ سیاه ! انگلستان، ایرلند، سوئد

این غذا را می توان به صورت سرد هم خورد چرا که قبلا در طی فرایند تولید پخته شده است. اکثرا یا آن را سرخ می کنند یا کباب. سوسیس خونی ترکیبی از خون خوک، شوربا و پیاز است و علی رغم طعم تند آن برای وعده صبحانه مصرف می شود.
 
 
 
چندش آورترین غذاهای دنیا+تصاویر

 
تخم مرغ صد ساله، چین

نه صد سال بلکه چند هفته تا چند ماه، تخم مرغ یا غاز را در مخلوطی از خاکستر ، نمک ، گِل و آهک نگهداری می کنند تا به حد تخمیر مورد نظر برسد. طعم نهایی آن چیزی بین سولفور و آمونیاک است و در واقع با افزایش سطح PH تخم مرغ در طی فرایند تخمیر ، طعم آن به کلی عوض می شود. هرچند بافت ژله ای قهوه ای رنگ  آن، که زمانی سفید بود، اصلا طعم خاصی ندارد.
 
چندش آورترین غذاهای دنیا+تصاویر

 
اختاپوس زنده، کره

برای تهیه این غذا ابتدا اختاپوس را به صورت زنده به چند قسمت تقسیم کرده ، روی آن روغن کنجد می ریزند و بلافاصله برای خوردن به روی میز می آورند. از آن جایی که این غذا هنوز زنده است خوردنش بسیار خطرناک است زیرا احتمال دارد به دیواره گلو بچسبد و باعث خفگی شود.
 
 
چندش آورترین غذاهای دنیا+تصاویر
 

بوندوگی، کرم ابریشم، کره

بخار پز و آبپز آن ، جز غذاهای خیابانی محبوب در کره است. در واقع این غذا در طی جنگ کره و دوران قحطی آن زمان بسیار محبوب شد. طعم آن مثل پوست مرطوب درخت است و سرخ کرده آن مزه چوب سوخته می دهد.
 
 
چندش آورترین غذاهای دنیا+تصاویر
 
 
 
 

انتهای پیام

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*