آخرين اخبار ايران وجهان
error.
يادداشت سردبير
گزيده هاي اخبار خارجي
ترجمه اين سايت به زبانهاي جهان

تبلیغات


10489   3366
تاریخ انتشار: 1394/12/05 09:57
اقدام گستاخانه دیگر از تکفیری‌ها؛
پس از تضعیف داعش در عراق و سوریه، این گروه تروریستی در اقدامی مزبوحانه، در نسخ قرآن کریم، بمب جاسازی می‌کند.

داعشی‌ها در قرآن هم بمب‌گذاری می‌کنند!به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، با تداوم روند شکستهای گروه تروریستی داعش در هر دو جبهه سوریه و عراق، تکفیری‌ها اکنون با توسل به روش‌های مذبوحانه به جاسازی بمب در نسخ قرآن و اجرای حملات تروریستی می پردازند.

 
به گفته سرهنگ استیو وارن، سخنگوی ائتلاف تحت امر آمریکا موسوم به ضد داعش در عراق و سوریه، این گروه تروریستی که دیگر قادر به ادامه پیشروی های خود نیست اقدام به بمب‌گذاری در مناطق از دست داده کرده است.
 
وارن در ادامه گفت: «این افراد [عناصر داعش] واقعا نفرت‌انگیز هستند، آن‌ها در داخل یخچال و حتی نسخ قرآن بمب کار گذاشته‌اند. ما بارها شاهد این قبیل موارد در شهر رمادی مرکز استان انبار در غرب عراق بوده‌ایم.»
 
وی با اشاره به اینکه داعش تاکنون 40 درصد از اراضی تحت کنترل خود را از دست داده و تعداد اعضای آن رو به تحلیل است، افزود اکنون با کاهش چشمگیر جریان ورود تروریست‌های خارجی به منطقه تکفیری‌ها کودکان بیشتری را به شرکت در عملیات مسلحانه وا می‌دارند.
 
جاسازی مواد منفجره در غیر قابل پیش‌بینی ترین محل‌ها از جمله در میان نسخ قرآن بدست تکفیری‌ها روش جدیدی نیست و مسبوق به سابقه است.
 
در ماه ژوئن سال گذشته میلادی، پس از آزادسازی مناطق شرقی استان دیاله عراق، نیروهای امنیتی این کشور نسخ بمب‌گذاری شده قرآن را در مناطق پس گرفته شده از داعش پیدا کردند.
 
پس از آنکه تروریست‌های تکفیری داعش در ژوئن 2014 (تابستان 1393) بخش‌های غربی و شمالی عراق را تصرف کردند، جنایات وحشیانه‌ای علیه ساکنان این مناطق از جمله اقلیت‌های دینی و نژادی مرتکب شدند.
 
ارتش عراق در حال حاضر با پشتیبانی کمیته‌های مردمی سرگرم آزادسازی مناطق تحت کنترل تروریست‌ها است. عراقی‌ها پس از آزادسازی کرکوک و رمادی، قصد دارند در آینده‌ای نزدیک عملیات آزادسازی شهر موصل، دومین شهر بزرگ عراق و پایگاه اصلی داعش در این کشور را آغاز کنند.
 
 

انتهای پیام

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*