آخرين اخبار ايران وجهان
error.
يادداشت سردبير
گزيده هاي اخبار خارجي
ترجمه اين سايت به زبانهاي جهان

10301   2611
تاریخ انتشار: 1394/11/06 22:12
ايران داغ
 
یکی از فرماندهان بسیج مردمی عراق خاطرنشان کرد، گروه تروریستی "داعش" چهار نفر از سرکردگان بارز خود را به همراه تعداد دیگری از اعضای این گروه اعدام کرد.
"جبار المعموری" در گفت و گو با شبکه سومریه نیوز افزود، داعش این چهار سرکرده را به همراه سه نفر دیگر از اعضای خود به اتهام فرار از یکی از روستاهای "الحویجه" در جنوب غرب "کرکوک" اعدام کرد.
 
وی ادامه داد، داعش این هفت نفر را پس از شکست این گروه در"تل کصیبه" در شمال "صلاح الدین" اعدام کرد. گروه تروریستی داعش در جریان این شسکت بیش از 100 تن از عناصر خود را از دست داد و این نبرد به پیروزی قاطع نیروهای امنیتی، بسیج مردمی و عشایر عراق منجر شد.
 
المعموری تصریح کرد، چهار نفر از این عده سرکرده بارز داعش بودند که مهمترین آنان "ابو سعید العراقی" است که از معروف ترین سرکردگان مسلح داعش در شمال "المقدادیه" قبل از آزادی آن در روز 25 ژانویه 2015 بود.    
 
وی گفت: هدف داعش از اعدام های گروهی، حفظ توانمندی رزمی خود است که به خاطر شکست های پی در پی و حتی به رغم کمک خواهی آنان از نیروهای ذخیره شان در "موصل" روحیه شان تضعیف شده است.  
 
داعش چند روز قبل در تلاش برای استرداد تل کصیبه در شمال صلاح الدین دهها نفر از اعضای تروریستش را از دست داد.
گروه تروریستی آمریکایی ـ صهیونیستی داعش مروج اندیشه های وهابی تکفیری افراطی در کشورهای منطقه است.
 
این گروه به سرکردگی ابوبکر بغدادی پس از جدایی از تشکیلات القاعده تأسیس شد. سرکرده اصلی این گروه و شماری از عناصر ارشد آن، مدتی زندانی آمریکایی ها در عراق بودند و نیروهای آمریکایی پیش از خروج از عراق آنها را رها کردند.
انتهای پیام/
ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*